Kurumsal

Değerli Dostlar,

Onaran Endüstriyel Ağır Makina Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi, kurucusu Sayın Hüseyin Akpapuk' un öncülüğünde 1962 yılında genel makine imalatı, torna tezgahı imalatı, hidrolik presler, talaşlı imalat, çelik konstrüksiyon kazan, genel tezgah revizyonu, fabrika onarım, bakım, kalıp imalatı, kırıcılar, gemicilik sektörüne yönelik talaşlı mekanik ve konstrüksiyon imalatlar, yatak yenileme vb. imalatlar yapmak üzere kurulmuş olup kuruluşundan günümüze değin kamu ve özel sektörden gelen siparişleri başarı ile bitirerek teslim etmiş olmanın gururu ile GEBZE / KOCAELİ’DE faaliyetini sürdürmektedir. 2005 yılında A.Ş sıfatını alarak sektördeki faliyetlerini genişletmiştir.

Uluslararası Kalite Yönetim Sistemi Standardı olarak bilinen ISO 9001:2015 doğrultusunda üretimlerini gerçekleştirmektedir. Sürekli kendini yenileyerek modern teknolojiyi kullanan firmamız bilgili ve deneyimli kadrosu ile Türk sanayine verdiği hizmeti değerli müşterilerimizin güven ve takdiri ile sizlere sunduğu hizmet kalitesini yükselterek bu güne kadar ulaşmıştır. Son yıllarda enerji sektörüne yönelik faaliyetlere ağırlık vermiştir. 2018 yılında Dünya Dövme Devi İtalyan Forgiatura Morandini firması ile Türkiye imtiyazlı distribütörlüğü için mukavele imzalamıştır.

2018 yılı sonunda Türkiye’de ilk kez yapılan en büyük CNC Torna Tezgah‘ını KOSGEB ile birlikte imal etmiş olmanın gururunu taşımaktadır.

VİZYONUMUZ

Toplam Kalite Yönetimi felsefesi ile ürettiğimiz ürünlerde iş mükemmelliğini yakalamak ve müşterilerimize bütünsel çözümler sunmak.
Firmamız, müşteri tatminini ve bunu müşterilerine aktarabilmiş bir şirket olarak;

 • kalite,
 • maliyet,
 • fiyat,
 • teslim süresi ve,
 • çalışanların memnuniyeti açısından sektörde ve Türk ekonomisinde örnek bir model olacaktır.

Firma güvenirliliğimiz, kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışımız ve müşterilerimizin çözüm ortağı olmak bizi sektörün önemli zincir halkalarından biri yapacaktır.MİSYONUMUZ

Misyonumuz; Müşterimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri getirerek onlarla uzun süreli işbirliği içerisinde olmak ve kendimizi sürekli geliştirip yenileyerek ekonomik çözümler sunmaktır.

Bu misyonumuzu yerine getirirken aşağıdaki temel değer ve ilkelerimiz ışığında çalışırız.

 • Müşterilerimizi anlamak, güvenlerini kazanmak, bağlılıklarını sürekli kılmak ve beklentilerini karşılamak öncelikli görevimizdir.
 • Birbirimizi anlamak, güven duymak ve desteklemek için şirketimizde şeffaflık, ön yargıdan uzak, iletişime dayanan, organize ve koordine olmuş, çalışma ortamını sağlamak amacımız olacaktır.


KALİTE POLİTİKAMIZ

 • Özel amaçlı makinalar için parça ve ekipman üretimi konusunda; Müşteri talep ve beklentilerini yasal şartlar içinde, en iyi şekilde karşılayacak kesintisiz bir kalite düzeyine ulaşmak temel politikamızdır.
 • Çalışanları teknik bilgi, kalite ve verimlilik konusunda eğitmek, motive etmek, yaptıkları işlerde morallerini arttırmak, sorumluluk bilincini geliştirmek temel felsefemizdir.
 • Risk ve fırsatları lehimize çevirip; Maliyetleri arttıran hata unsurlarını tedarikçilerimizle de işbirliği yaparak yok edip cazip fiyatlarla ve zamanında teslim ilkesi ile pazar payını arttırmak ana amacımızdır.
 • Kalite sistemine önem veren, malzeme stoğu bulunduran, teslim zamanlarına uyan, talep ettiğimiz malzeme ve ekipmanları temin edebilecek güçlü tedarikçilerle çalışmak politikamızdır.
 • Son teknoloji metodlarla, rekabetçi, kültürel, sosyal ve ekonomik çevrelerden sürekli geri besleme alarak firmamız ve müşterilerimizin uygulanabilir şartlarını yerine getirmek ana amacımızdır.
 • Eğitimli ve deneyimli çalışanı ile birlikte el ele verip, Kalite yönetim sisteminin şartlarına uyarak etkinliğini sürekli iyileştirmek, Müşteri memnuniyetini arttırmak vazgeçilmez prensibimizdir.